(گروه تولیدی آفاق مشرق زمین همگام با تولید و توزیع تجهیزات آبیاری تحت فشار ، اقدام به ارائه انواع  نهاده های کشاورزی  با نام   (اگری پاور)  نموده است .****************  محصول جدید گروه تولیدی آفاق مشرق زمین (تولید انواع شیرآلات مخصوص آبیاری قطره ای     <

سوپر دریپ

  

لوله سوپر دريپ چيست و چگونه عمل ميکند؟
  سوپر دريپ لوله نواري دريپر سرخودي است که به سادگي و به سرعت نصب مي گردد و از کارايي بالايي نيز برخوردار مي باشد.
1 - مجراي اصلي عبور آب
2 - روزنه هاي ورودي آب
3 کانال زيگزاگ کناري
4 - دريپر
 


اين لوله به گونهاي طراحي شده است که روزنه هاي ورودي آب )2(، کانال زيگزاگ کناري )3(، دريپر )4(، يک واحد منسجم را تشکيل ميدهند. آب از روزنه هاي ورودي آب به داخل کانال زيگزاگ که براي پائين آوردن فشار خروجي آب پيشبيني شده است هدايت ميشود. اين روزنه ها خود به صورت يک صافي عمل کرده و از ورود ذرات معلق احتمالي موجود در آب به مجراي زيگزاگ جلوگيري مينمايد. يعني در عمل هر قطره چکان به طور جداگانه داراي يک فيلتر و يک مجراي پائين آورنده فشار بوده که به صورت مستقل عمل کرده و در فشار مشخص
   لوله سوپر دريپ از چه موادي ساخته ميشود؟
 در ساخت لوله سوپر دريپ ترکيبي از مواد پلاستيکي به کار گرفته شده است که در مقابل نور فرابنفش )نور خورشيد(، تغييرات دما، پوسيدگي و همچنين مواد شيميايي و سموم دفع آفات نباتي مقاوم ميباشد. 6 مواد اوليه لوله سوپر دريپ از طرف موسسه کنترل کيفيت TUV آلمان بررسي، آزمايش و تائيد شده اند و به گونهاي انتخاب گرديدهاند که در عين ايجاد مقاومت لازم و استحکام کافي، توليد لوله با جداره نازک را امکانپذير مي سازد. اين لوله با توجه به جداره نازک خود در مقابل کليه عوامل طبيعي مقاوم بوده و فشار آب مورد نياز را به خوبي تحمل ميکند.
• قسمت هاي مختلف سيستم آبياري سوپر دريپ

 


   الف- ايستگاه مرکزي
 سيستم آبياري قطرهاي نواري سوپر دريپ همانند ساير سيستمهاي تحت فشار ميبايست با فشار کاري تعريف شده اي مورد بهره برداري قرار گيرد. اما از آنجائيکه لوله سوپر دريپ به فشار کاري کمي نياز دارد )3/0 الي 3/Bar 1(، نيازي به ايستگاه پمپاژ قوي در اين سيستم نبوده و همين امر سرمايه گذاري اوليه را به حداقل ميرساند. از طرف ديگر به دليل اينکه آب مورد نياز در بخش کشاورزي از منابع آبي متفاوتي تامين ميگردد، در نتيجه آبهاي مصرفي از کيفيتهاي متفاوتي برخوردار بوده و به همين لحاظ استفاده از فيلتراسيون مناسب مانند ساير روشهاي آبياري قطرهاي اجتناب ناپذير ميگردد. با توجه به مقدار و کيفيت آب آبياري، ميبايست در طراحي سيستم آبياري قطره اي نواري سوپر دريپ از فيلترهاي مناسب شامل: سيکلون، فيلترشني، فيلتر توري و يا ديسکي و تانک کود استفاده نمود.

1 - سيکلون
2 - فيلتر شني
3 - تانک کود
4 - فيلتر توري يا ديسکي
5 - مرکز کنترل

ب - لوله هاي اصلي و فرعي
 براي انتقال آب از ايستگاه مرکزي به قسمت لترال سيستم، از لوله هاي اصلي )براي انتقال آب به نقاط مختلف زمين( و لوله هاي فرعي يا منيفلد )براي انتقال آب به سر مزارع اصلي( که معمولا از جنس پلي اتيلن ميباشد، استفاده ميگردد. در طراحي سيستم با توجه به ميزان آب موجود و نياز آبي گياهان، جنس و سايز لوله هاي اصلي و فرعي با استفاده از فرمولهاي متعارف )مانند فرمول هيزن- ويليام( مشخص ميگردد.
 

    ج- لترال
 لوله هاي آبياري قطرهاي نواري سوپر دريپ بخش انتهايي يا لترال سيستم را تشکيل ميدهد. اين لوله ها مستقيما در کنار بوته گياه قرار گرفته و عمل آبياري را انجام ميدهند. آبیاری قطره ای سوپر دریپ :
در این نوع سیستم لوله ها به صورت نوارهایی در روی سطح خاک قرار می گیرند . در هر 10 ـ 20 ـ 30 سانتیمتری دارای قطره چکان می باشند این نوارها برای کشت های ردیفی ، انواع سبزیجات ، توت فرنگی ، موز ، ذرت ، نیشکر ، گیاهان علوفه ای ، گیاهان گلخانه ای ، هندوانه ، خربزه ، خیار ، گوجه فرنگی ، کاهو ، کلم ، سیب زمینی ، فلفل ، هویج ، پیاز ، چغندر قند ، پنبه ، گل آفتابگردان ، تاکستان انگور و نهالستان ها مناسب می باشد .
 
 

 مزایای آبیاری قطره ای سوپر دریپ :
ـ فضای انبارداری و سهولت نگهداری در بین فصول رشد محصول حداقل بوده و سبک با قابلیت حمل آسان می باشد .
 ـ اتصالات آن به صورت قطعات ساده و استاندارد موجود است و روش کارگذاری آن به صورت دستی و ماشینی بسیار ساده است .
 ـ باعث صرفه جویی در آب ، نیروی انسانی و کود شده و کیفیت محصول را افزایش داده و همچنین هزینه آن بسیار کم است .
 ـ جنس پلاستیکی مخصوص آن از چسبیدن جلبک ها و رسوبات معدنی جلوگیری می کند . در مقابل گرما و اشعه ماوراءبنفش ، کلیه کودهای شیمیایی ، سموم ، دفع آفات و اسپری های کشاورزی مقاوم است .
ـ قابلیت نصب روی خاک ، زیر خاک و یا حتی معلق بوده و یکنواختی آبدهی آن تا 2/99 درصد نیزمی رسد .
 ـ قطره چکانها از اجزا لوله بوده و در نتیجه امکان جدا شدن آنها از سیستم مرتفع گردیده .
 ـ قوی و بادوام بوده و تحت تاثیر باد قرار نگرفته و قابل استفاده تا 3 سال زراعی می باشد .
 ـ قرقره های استاندارد به طول 1000 تا 2000 متر می باشد .

      
 
بازدید : 3086 25 تير 1392 ساعت 11:02 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
محصولات تولیدی جدید

شیر انشعاب تیپ * 16 م.م

شیر انشعاب 16 * 20 م.م

دریپر بهاره

واشر سفید 16 و 18 م.م

شیر انشعاب 16 * 16 م.م

شیر انشعاب تیپ واشر خور 18 م.م

دریپر طرح سه راهی 8 نازله

واشر مشکی 16 و 18 م.م

دریپر روی خط 4 یا 8 لیتری

آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 823031
  • بازدید امروز : 502
  • بازدید دیروز : 819
  • بازدید این ماه : 22041
  • آخرین بازدید : سه شنبه 12 فروردين 1399 (20:04) ب.ظ
سخن روز

برای کوبیدن یک حقیقت ، خوب به آن حمله مکن ، بد از آن دفاع کن ( علی شریعتی )